Geoblog.pl    Pendraki    Podróże    Pendrak Pol poza miastem    Wietnam krótkie podsumowanie
2016

Wietnam krótkie podsumowanie

Wietnam
Wietnam, Hanoi

Wietnam jest ciekawym miejscem, gdzie każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Wietnamczycy (Ci nie związani z turystyką) są bardzo mili, weseli i gościnni. Bardzo lubią śpiewać i w związku z tym w każdym, nawet małym miasteczku jest kilka barów z karaoke. Często mieliśmy wrażenie, że tam "śpiewać każdy może" i warunki wokalne nie mają żadnego znaczenia:)
Warto zobaczyć południe i północ Wietnamu ponieważ różnią się od siebie dość mocno. Dodatkowo przemieszczanie się po całym kraju jest bardzo łatwe i w większości przypadków wygodne. Im bardziej na północ tym więcej flag z sierpem i młotem widzieliśmy. Na stołach w lokalnych knajpach na południu jest herbata,a na północy stoi bimber:) na południu Wietnamczycy piją głownie piwo, a na północy raczą się mocniejszym alkoholem, często z plastikowych butelek po wodzie mineralnej.

Bardzo łatwo jak w całej Azji można znaleźć miejsce do spania w bardzo szerokim zakresie cenowym.

Wietnamczycy w porównaniu do Tajów czy Hindusów dużo słabiej mówią po angielsku. Podczas rozmowy mówią Ok choć nie mają pojęcia co do nich się mówi:)

Cenowo Wietnam jest tańszym krajem od Tajlandii. Przeciętny koszty:
- pokój dwu osobowy to 40zl - 60 zł.
- posiłek na jedną osobę to 7 zł - 17 zł (na śniadanie, obiad i kolacje je się to samo ;))
- zupa PHO Ok 7 zł
- piwo w sklepie 2,5 zł (w knajpie 3,5zł ;))
- sok ze świeżych owoców Ok 5zł
- kawa na południu 2,2 zł, a na północy 3,4 zł (jest przepyszna!!!)
- woda w sklepie 1l 1,7zł

Oczywiście można wydać dużo więcej kasy w zależności od tego gdzie śpimy i jemy.

Pomimo tego, że Wietnam prawie na całej swojej długości ma dostęp do morza to jednak w żadnym miejscu nas nie zachwycił. Plaże są bardzo przeciętne, a kolor wody przypomina Bałtyk.

Każde miejsce w Wietnamie ma swój klimat, ale według nas do najfajniejszych należą: Hoi An, Ha Long Bay, Sa Pa i Da Lat (w tej kolejności ;) )

P.S. Wietnam bardzo polecamy!!! :)

Zasoby: 84 wpisy84 64 komentarze64 186 zdjęć186 0 plików multimedialnych0

17.01.2016 - 04.07.2016