Geoblog.pl    Pendraki    Podróże    Pendrak Pol poza miastem    Prawie plaza
2016

Prawie plaza

Indie, Port Blair

w drodze z Chenai do Port Blair Indie po raz klejny zaskoczyly. Pan ktory siedzial obok nas, podczasu lotu pisal smsy i nie widzial w tym nic dziwnego (!) Poszlam w somolocie do toalety zeby sie odswiezyc, a stewardessa poprosila mnie zebym zostawila torebke na zewnatrz. Zapytalam czy to konieczne poniewaz mam tam klika rzeczy, min szczoteczke do zebow i paste. Pani wciaz patrzyla na mnie z usmiechem na twarzy i zatroskanym wzrokiem. Ponowila probe, odpowiedzialam na to ze pierwszy raz w zyciu mi sie to zdarza i w koncu ustapila pod warunkiem ze podczas mojego pobytu w toalecie nie zapali sie czujnik dymu(?!) Zanim do nie dotarlo o co jej chodzilo kilka sekund minelo. Faktycznie w toalecie czuc bylo ze ktos juz tu palil (?!?!?!)

Dotarlismy do Port Blair i tak jak sie obawialismy ostatni prom juz odplynal. pierwszy nastenpengo dnia o 6:30 juz byl pelny i zostal nam prom o 14, ktory mozna kupic diopiero jutro.

Poza tym pogoda jest typowo wakacyjna. Upal straszny i czlowiek sie caly lepi:) w koncu!:)

Udalo nam sie zorganizowac pokoj na jedna noc za 600 rupii z lazienka. Posciel nie byla pierwszej swiezosci, no ale coz:)

o 8 rano dnia nasteonego wybralismy sie do portu zeby kupic bilety na prom. Biuro otwirali od 9, wiec chcelismy byc sprytni i postanowilismy byc tam przed czasem. niestety nic to nie dalo poniewa Hindusi wpychaja sie bez skrupulow. Pendrak poszedl ich tropem i zrobil to samo. Zanim otworzyli drzwi, Hindus ktory widzial nas wczoraj powiedzial Pendrakowi ze ma isc do okienka nr 4, tak tez zrobil i tez dlatego ze bylo tam najmniej ludzi. Ja grzecznie stalam w kolejce dla kobiet, ktore tez sie wpychaly choc nie tak brutalnie i niektorym dalo sie wytlumaczyc ze bylam przed nimi:) u Pendraka okazalo sie ze stoi w zlej kolejce, w ktorej moga kupowac tylko lokalni:) wiec musial sie przeniesc do takiej gdzie juz bylo pelno ludzi (samych Hindusow). Uczac sie od lokalesow wpychal sie jak oni:) do tego okazalo sie, ze powiien miec pierwszenstwo bo byla tam informacja - z pierwszenstwem dla turystow. Nikogo to nie obchodzilo oprocz jednego starszego Pana. Zrobila sie straszna awanturai bylo naprawde goraco. W koncu starszy Hindus wezwal policje. Po ich przyjsciu Pendrk wyladowal na koncu kolejki, a mlody Hindus ktory sie najbardziej awanturowal dostal saznego liscia od policjanta. Nawet ja to slyszalam, a stalam dosc daleko:) U mnie nic sie nie zmienilo, caly czas stalam w tym samym miejscu. Na szczescie wypatrzyla mnie dziweczya z Rosji, ktora byla druga w kolejce obok i powiedziala zebym stanela za nia. Dzieki niej udalo mi sie kupic bilety na dzisiaja Pendrak nie musial juz walczyc:) Sa jednak na swiecie dobrzy ludzie;)

P.S.
karta SIM kupiona w Bombaju nie dziala:)wiec piszemy z cafejki internetowej:)
jest to naprawde ciekawe doswiadczenie, jakby sie czlowiek cofnal z 15 lat do tylu:))

Ala i Jarek P.
Ala i Jarek P. - 2016-01-23 08:15
No dobrze dzieciak!!! Już się martwiliśmy jak dolecieliście. Ale widzimy, że się udało. Te lokalne linie lotnicze ...Zadzwońcie jak będzie to możliwe.

Jasinsku
Jasinsku - 2016-01-23 08:16
Nóż by się Pendrakowi przydał ;)

zielonagora
zielonagora - 2016-01-23 09:38
Mielismy podobnie podczas lotu z Dubai do Mombai. Wszyscy wisieli na telefonach. Caly czas przychodzily sms i dzwonili. Podczas staru i ladowania ludzie chodzili po samolocie. Linie JetStar kupowane przez Atihad. Doznania Bezcenne:) pozdrowienia

mucha
mucha - 2016-01-23 09:52
"Uwielbiam" ta mentalnosc hindusow.. Kolejka w Indiach to pojecie wzgledne, a hindusi uwielbiaja sie wciskac w kazda mozliwa luke, gdzie tylko sie da, w dodatku patrzac drugiemu gleboko w oczy :) Nauczylem sie w tych kolejkach uzywac lokci i barkow, I to naprawde dziala ;) A sami hindusi, w wiekszosci uwielbiaja sie klocic z bialymi, i mam wrazenie ze ich fetyszem jest dla nich, byc przez nas poszkodowanym. Chyba to jakas pozostalosc po czasach kolonialnych.. :) Powodzenia dalej.

maja
maja - 2016-01-23 10:55
Co za kolejkowe emocje! Szkoda z tą karta, ale w sumie może nawet fajnie wam będzie trochę się odciąc od cywilizacji w tym andamańskim raju!
Choć mam nadzieję, że też czasem zajrzycie do kafejki i napiszecie, jak wam się podoba, żeby trochę powkurzać znajomych.

Hrabina Małgorzata
Hrabina Małgorzata - 2016-01-25 10:35
Cóź to za przygody :DDDD

Wiola, Rodź i Krystek
Wiola, Rodź i Krystek - 2016-01-25 23:10
Skąd my to znamy: ..."eee!!...cwany gapa!...wsiądzie pan w autobus nr 105, pojedzie pan na plac zamkowy tam stoi kolumna Zygmunta III, podejdzie pan do niego i powie - pan tu nie stał! :)"
...u nas też co raz więcej absurdu, nie trzeba wyjeżdżać na koniec świata:)
Pozdrawiamy z kraju raju.

doro
doro - 2016-01-27 14:07
No to milo, ze mozna sie w tych kolejkach tak wakacyjnie, po polsku zrelaksowac :) czlowiek przynajmniej wie za co tyle za bilet placil

Zasoby: 84 wpisy84 64 komentarze64 186 zdjęć186 0 plików multimedialnych0

17.01.2016 - 04.07.2016